Pieci veidi kā virtuālais asistents var padarīt produktīvāku ikdienas darbu

0 Comments

Virtuālais asistents (VA) ir darbinieks, kurš neatrodoties darbā uz vietas, var palīdzēt veikt dažādas biznesu veicinošas aktivitātes. Sākumā var izmantot VA, lai tas palīdzētu sakārtot un pārvaldīt, piemēram, e-pastu, bet VA var daudz vairāk! Piemēram, palīdzēt pārvaldīt saturu sociālo vietņu kontos, sniegt atbalstu darbā ar klientiem interneta vidē un būtībā palīdzēt visdažādākajos uzdevumos, kurus iespējams veikt attālināti.

Daži VA specializējas noteiktos uzdevumos vai nozarēs. Piemēram, ir VA, kas īpaši koncentrējas uz mārketingu, citi – darbojas tikai tehnoloģiju nozarē. Specializētāki VA bieži par saviem pakalpojumiem vēlas saņemt vairāk, jo tie piedāvā padziļinātāku prasmju komplektu. Tomēr ir arī VA ar visaptverošāku piedāvājumu, kas var veikt dažādus uzdevumus un strādāt ar uzņēmumiem visdažādākajās nozarēs.

Virtuālie asistenti kā profesija parādījās 80. gados, kad radās organizācijas, kuru mērķis bija atbalstītas māmiņas, kuras meklēja darbu, ko varētu darīt no mājām. Tomēr šī niša strauji attīstījās, kad mājas interneta lietošana visā pasaulē kļuva vispusīgāka.

Industrija turpina attīstīties vēl joprojām. Jau pat pirms koronasvīrusa tika prognozēts, ka 2021. gadā aptuveni ceturtā daļa digitālo darbinieku ikdienā izmantos VA pakalpojumus. Ja neesat vēl iedziļinājies šajā augošajā nozarē, minēsim dažus iemeslus, kāpēc šobrīd ir īstais laiks tam pievērst uzmanību.

Virtuālie asistenti sakārto lietas un procesus

Neefektivitāte uzņēmumiem katru gadu izmaksā no 20 līdz 30 procentiem no viņu ieņēmumiem. Bieži vien šī neefektivitāte rodas tāpēc, ka uzņēmumā procesi tiek organizēti meprasmīgi. Procesi var būt jebkas, sākot no automātiskām atbildēm e-pastā un beidzot ar automātiski izrakstāmiem rēķiniem.

Daudzi uzņēmumu īpašnieki nevelta pietiekami daudz laika šo procesu izveidei tā iemesla dēļ, ka viņi ir pārāk aizņemti veicot savus ikdienas darbus. VA var izveidot šos procesus uzņēmēju vietā. Uzticiet savam VA procesu sarakstu, kurus vēlaties ieviest savā ikdienā, vai noalgojiet kādu ar padziļinātu izpratni par procesu norisi, kurš spēs noteikt neefektivitātes cēloņus un rast nepieciešamos risinājumus. Mērķis ir padarīt biznesu efektīvāku pat arī bez VA nepārtrauktas klātbūtnes.

Virtuālie asistenti uzrauga rakstisko saziņu 

Ne uz visiem saņemtajiem e-pasta ziņojumiem, zvaniem vai tiešsaistes tērzēšanas ziņojumiem ir nepieciešams padziļināti atbildēt. Uz dažiem no tiem var vienkārši sniegt īsu vai ātru atbildi, kurai nav nepieciešama jūsu personīga uzmanība.

Var nolīgt VA, lai pārvaldītu e-pastu vai citas saziņas metodes. VA izšķiros tos ziņojumus, uz kuriem atbildi var iepriekš paredzēt, un atbildēs uz tiem jūsu vietā. Tas jums ļaus koncentrēties uz patiešām svarīgiem ziņojumiem.

Virtuālie asistenti saņem un sakārto datus

Mūsdienu uzņēmumiem ir piekļuve tik lielam datu daudzumam, kā nekad agrāk. Šie dati ir nepieciešami, lai palīdzētu pieņemt lēmumus par biznesa nākotni. Tomēr pārāk liels datu daudzums var būt nomācošs un pat traucējošs. Turklāt visu jūsu datu apkopošana un kārtošana var būt diezgan sarežģīts uzdevums. Atļaujiet savam VA iepazīties ar visiem savas vietnes analītiskajiem un klientu datiem, un VA tos sakārtos un attēlos jums saprotamos pārskatos. Tas ļaus ātrāk piekļūt jūsu biznesam attiecīgajā brīdī svarīgāko informāciju, lai stundām ilgi nav jātērē laiks nesvarīgajam.

Viņi veic garlaicīgus ikdienas uzdevumus

Tādas lietas kā datu ievadīšana un izpēte internetā parasti prasa daudz laika, un tām nebūt nav nepieciešama augsta līmeņa darbinieka uzmanība, bet šādu darbu izpilde joprojām var būt nepieciešama jūsu biznesam. Piešķirot šos uzdevumus VA, šie darbi nepaliks nepadarīti, tiks ietaupīts jūsu laiks.

Virtuālie asistenti ļauj jums koncentrēties uz to, ko jūs darāt vislabāk

Uzņēmējiem parasti pašiem ir sava specialitāte. Varbūt jūs izstrādājat programmatūras vai palīdzat citiem uzņēmumiem izstrādāt mārketinga plānus. Sākot biznesu, jums ir jākārto arī grāmatvedība un jāveic mārketinga pasākumi. Ja jums nepadodas šīs lietas, jūs tērēsiet tām pārāk daudz laika, vai kļūdīsieties un laiku zaudēsiet, lai labotu kļūdas.

Jūs varat VA nodot uzdevumus, kuri jums pašam sagādā grūtības un paļauties, ka uzdevumi tiks veikti prasmīgi – varbūt pat labāk, nekā jums pašam tas būtu izdevies. Tas ļaus jums koncentrēties uz lietām, kuras jums padodas vislabāk. Tas arī dos jums iespēju strādāt pie sava biznesa izaugsmes, nevis iestrēgt ikdienas uzdevumos. VA ir īpaši noderīgi viena darbinieka uzņēmumiem vai ļoti maziem uzņēmumiem, kur īpašniekam vienlaikus jāpilda vairāki pienākumi.

Tulkots un adaptēts no avota: https://www.sba.gov/blog/5-ways-virtual-assistant-can-make-you-more-productive?utm_medium=email&utm_source=govdelivery

Categories:

Leave a Reply