Karjeras attīstības iespējas tulkotājiem un angļu valodas pratējiem

0 Comments

Mans karjeras attīstības ceļš

SIA DODAM dibinātāja un tulkotāja Ilze BērziņaAtklāšu savu karjeras attīstības stāstu, cerot, ka tādējādi iedrošināšu un mudināšu tevi sapņot drosmīgāk. Augstāk redzamo ilustratīvo attēlu izvēlējos, jo tajā saskatīju simboliku.

Tu rāpies pa virvi augšup, līdz sasniedz kādu punktu. Jau samērā lielā augstumā notiek tā sauktais klikšķis. Tu saproti, ka tev gribētos būt mazliet citur. Tad tu ar vienu kāju sper lielu soli, lai nokļūtu tur, kur vēlies būt. Jaunais izaicinājums ir pievilkt klāt otru kāju un nostabilizēties. Tikai tad varēsi rāpties tālāk.

Šādi ar mani ir noticis vairākkārt. Bija laiks, kad izlēmu kļūt par tulkotāju un domāju, ka šī man būs profesija mūžam. Motivācija bija vēlme būt nepiesaistītai pie vienas konkrētas vietas.

Karjeras attīstības sākumā nešķiroju, ko tulkošu. Tulkoju gan grāmatas, gan tehniskus un juridiskus dokumentus. Laika gaitā klienti noteica manu specializāciju. Bija jātulko par biznesu, tai skaitā par naudas lietām. Paralēli izveidoju tulkotāju komandu. Komanda sastāvēja no speciālistiem, kuri papildināja manu paiedāvājumu klāstu. Tas bija SIA DODAM iedīglis.

Karjeras virziena maiņa

Tomēr bija brīži, kad atbildes uz jautājumiem saistībā ar tulkojamo materiālu man bija grūti atrast. Sapratu, ka minēšana nozīmē riskēt ne tikai ar savu vārdu, bet arī ar klientu likteņiem. Riska menedžmenta nolūkos izlēmu studēt ekonomiku un biznesu. Izvēlies labāko izglītību

Skolas izvēlē man bija viens galvenais kritērijs – mācībām jānotiek angļu valodā. Tai laikā šādu skolu Latvijā nebija daudz. Izvēlējos manuprāt labāko – Rīgas Ekonomikas Augstskolu

Lielāko pretestību un skepsi izbaudīju no tuvākajiem. Esot neprāts maksāt tādu naudu par studijām. Es tā vietā varot nopirkt labu mašīnu. Mana atbilde bija, ka man būs gan laba izglītība, gan laba mašīna. Ja zini, ko gribi, tad atradīsi veidu, kā sapni piepildīt.

Tā arī bija. Ekonomiskā izglītība man daudz palīdzēja, lai gan sākotnēji to izvēlējos citas moticācijas dēļ. Esmu biznesu un naudas jautājumus iemīļojusi. Jā, ar pilnu atbildību lietoju vārdu “iemīlojusi”.

Par neiespējami iespējamajiem sapņiem

Ir pagājuši gandrīz jau 15 gadi kopš šī lielā sapņa realizēšanas. Šai laikā manā dzīvē ir bijušas gan krīzes, gan vieglāki posmi. Par kritumiem vai izgāšanos neko nesaucu. Viss ir mācībstundas, kas nepieciešamas nākamā attīstības posma sasniegšanai.

Jau vairākus gadus dzīvoju ASV. Šeit esmu realizējusi vēl citus sapņus. Plānā man, protams, ir jauni, tomēr gribētos arī būt noderīgai cilvēkiem Latvijā. Cenšos paust uzskatu, ka robežas ir mūsu prātos. Lieliskas karjeras attīstības iespējas ir arī latviešiem, dzīvojot Latvijā, strādājot no mājām. Man izskatās, ka ticības trūkums sapņu realizēšanas iespējamībai ir mūsu tautas lielākā problēma. 

Tāpēc es šai rakstā neuzruāju tautu kopumā. Es uzrunāju sava amata brāļus un māsas – tulkotājus un angļu valodas pratējus. Jums ir pieejamāks plašāks skatījums, jo patērējat saturu angļu valodā. Izmantojiet savu laiku lietderīgi.

Pārdomā, cik daudz ļaut sev dzīvot virtuāli seriālu izdomātajās pasaulēs. Varbūt labāk kādu laika daļu atvēlēt domu līderiem, kas palīdz transformēties? Kā domu līderu piemērus minēšu Marissa Peer, Michael Bernard Beckwith un Tony Robbins

No abstraktības uz konkrētību

Lai Visums zinātu, kā tavu sapni piepildīt, tev Visumā jāraida konkrēta informācija. Zinu, ka dažreiz tomēr ir tikai sajūta par to, ko vēlies. Saprotu tevi, jo tā ir arī man.

Ja tu tā jūties, neļauj šim apstāklim tevi ietekmēt. Dari vismaz kaut ko. Tā tu radīsi situācijas, kas tev pavērs ceļu. Tas nenotiks, kamēr sēdēsi mājās un apcerēsi tikai prātā. Tā ir robežšķirtne starp sapņotājiem un sapņu piepildītājiem.sapņiem jābūt konkrētiem

Pašlaik es darbojos publisko runu jomā un digitālā mārketinga un komunikācijas apmācības vidē. Lai nokļūtu, kur esmu patlaban, es spēru vairākus soļus nevis uz konkrētu mērķi, bet mērķa virzienā. Katrā posma sākumā es pie sevis domāju, vai šis varētu būt galapunkts. Nebija.

Mēs gribam tev palīdzēt

Mēs gribam tev palīdzētSIA DODAM drīzumā pulbicēs piedāvājumu, kas varētu kalpot par starpposmu tavu sapņu īstenošanā. Mēs piedāvāsim virtuālo asistentu apmācību programmu, jo es zinu, ka ir pieprasījums pēc asistentiem, kas saprot biznesu.

Kalpojot uzņēmējam attālināti, virtuālajiem asistentiem ir iespējas vērot uzņēmumu attīstību. Tas rosina domas, kuru gaitā vari nonākt pie jauna karjeras attīstības plāna. Arī tad, ja tas nenotiks, darbs virtuālajiem asistentiem būs vienmēr. Par to esmu pārliecināta. 

Ja vēlies saņemt epastā jaunumus par programmu virtuālajiem asistentiem, kas izprot interneta biznesu, spied uz šīs saites.

Categories:

Leave a Reply